Opaska sportowa to gadżet nie tylko dla sportowca!

Aktywny tryb życia jest czymś do czego powinien dążyć każdy z nas. Powszechnie wiadomo, że sport to zdrowie i coraz więcej ludzi stara się wprowadzić jakąkolwiek aktywność fizyczną do swojego życia. Sporym ułatwieniem w systematyczności i regularności w tym postanowieniu może być smartband – mała inteligentna opaska sportowa.

Dla kogo jest odpowiedni smartband?

Bardzo często spotykamy się z opinią, że opaski sportowe są przeznaczone tylko i wyłącznie dla profesjonalnych sportowców. Jest to jednak kompletnym mitem. Okazuje się, że inteligentne opaski są także idealnym rozwiązaniem dla amatorów aktywności fizycznej.

Smartband, czyli osobisty trener, który nie tylko pomaga zmobilizować się do codziennej aktywności, ale także ma możliwość monitorowania postępów oraz stawiania sobie nowych celów.  Mały funkcjonalny gadżet, który pomaga kontrolować codzienną aktywność w ciągu dnia, a także podczas snu. Dzięki zintegrowanym czujnikom wszystkie dane dotyczące ruchu, takie jak puls, pokonany dystans, zużycie kalorii i tym podobne, można mierzyć i analizować. I to nie tylko nie podczas uprawiania sportu, ale także podczas jakiejkolwiek codziennej aktywności fizycznej.

Opaska sportowa powie prawdę o ilości ruchu

Opaska sportowa pomaga nie tylko zawodowcom osiągać jak najlepsze wyniki, ale także pomaga początkującym wdrożyć aktywność fizyczną jako swój codzienny rytuał. Smartband ma również funkcję, która mobilizuje nas do codziennego ruchu. Opaski posiadają funkcję przypominania, że już zbyt długo siedzimy oraz pokazuje i przypomina,  ile jeszcze pozostało nam do wykonania założonego sobie przez nas planu. Dodatkowym atutem jest możliwość udostępniania swoich postępów wśród znajomych. W ten sposób można porównywać swoje wyniki, wzajemnie się motywować oraz stawiać sobie coraz to nowsze cele.  Powszechnie wiadomo, że sportowe zaangażowanie wymaga dużej dyscypliny i siły woli, ale bycie częścią smartbandowej społeczności to także zabawa w walce ze słabszym sobą.

Nowoczesna opaska sportowa-  jakie powinna mieć funkcje?

Podstawowymi funkcjami opaski sportowej są liczenie wykonanych kroków,  mierzenie pokonanego dystansu oraz liczenie spalonych kalorii. Jednak coraz częściej nowoczesne modele mają możliwość  monitorowania czasu i jakości snu, pokonanej trasy za pomocą funkcji GPS, mierzenia tętna. Obecnie na rynku występują także opaski, które samodzielnie potrafią wykrywać rodzaj wykonywanej aktywności fizycznej i oferują tryby dostosowane do konkretnych czynności takich jak siłownia, taniec, pływanie, kolarstwo, czy spacer.

Jak spośród wielu modeli wybrać tę odpowiednią?

Opaska sportowa koniecznie musi być dopasowana do naszych codziennego życia. Żeby opaska jak najlepiej odpowiadała naszym potrzebom zakres funkcji powinien być dostosowany pod sporty jakie trenujemy, bądź jakie planujemy uprawiać.

Planując zakup opaski sportowej należy zwrócić uwagę nie tylko na jej funkcję i żywotność baterii, ale także na wielkość opaski. Jeśli smartband ma być użyteczny to musi być do nas przystosowany i nie może utrudniać nam codziennego funkcjonowania.

Ważnym wyznacznikiem jest również cena. Ale tutaj sami musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, ile chcemy przeznaczyć na ten modny, ale i potrzebny gadżet. Na rynku jest wiele dostępnych firm i modeli tych inteligentnych zegarków. Cena za smartbandu rośnie wraz z ilością dostępnych funkcji i bajerów. Musimy jednak pamiętać, że najdroższa opaska sportowa sama w sobie nie sprawi, że nagle staniemy się zawodowym sportowcem, potrzebna jest tu ciężka praca jej użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *