Na co zwrócić uwagę przy zakupie opaski sportowej?

Opaski sportowe to coraz modniejsze gadżety. Ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Chcąc zwiększyć efektywność treningu planujesz zakup, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę? Postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości i sprawić, żeby wybór stał się przyjemnością!

Krótko o tym, co to jest smartband

Dość wyczerpująco opisałam sposób działania smartbandu w poprzednim wpisie. Smartband to inaczej inteligentna opaska sportowa. Jaka powinna być? Jak niezauważalny trener motywujący zza pleców. Nie powinieneś o niej pamiętać, ale powinna Cię monitorować i śledzić Twoją aktywność. Mała, lekka i dopasowana do użytkownika. 

Smartband to uniwersalne urządzenie sportowe. Może być wykorzystywany w treningu osób początkujących, zaawansowanych, jak i profesjonalnych sportowców. 

Podstawowe funkcje obejmują liczenie ilości spalonych kalorii, pomiar wykonanych kroków i pomiar pokonanego dystansu. Czy to wystarcza? W większości przypadków tak. Jeśli jednak zależy Ci na większym wsparciu treningowych wojaży lub po prostu lubisz nowoczesne gadżety producenci oferują o wiele więcej.

Wśród dodatkowych funkcjonalności znajdują się:

– pomiar tętna,

– analiza przebiegu trasy,

– możliwość odbierania połączeń, powiadomień i wiadomości SMS,

– czujnik jakości i czasu snu i wiele innych. 

Czym kierować się przy zakupie smartbanda? 

Chcesz kupić smartband, ale nie wiesz czym się kierować przy wyborze? Jeśli będzie to Twój pierwszy zakup, najlepiej odwiedzić stacjonarny sklep sportowy i przymierzyć opaskę. Obsługa sklepu zaprezentuje kilka modeli z wybranej półki cenowej i na pewno w ciekawy sposób doradzi przedstawiając plusy i minusy każdej z nich. Znając już swoje preferencje można postawić na zakup przez Internet. 

Oglądając opaski sportowe zapewne w pierwszej kolejności zwrócisz uwagę na wygląd zewnętrzny. Kuszą one bowiem kształtem, kolorem i ciekawymi detalami. Jedne posiadają wyświetlacz (czasem nawet dotykowy), inne wyglądają jak zwykłe opaski na nadgarstek. Wybierz zdecydowanie taką, która Ci się podoba. Nawet najwyższej klasy sprzęt może wylądować nieużywany na półce, jeśli nie będzie spełniał estetycznych upodobań użytkownika. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując opaskę? Kryteriów jest wiele, ale należy pamiętać przede wszystkim o podstawowych kwestiach: 

  • Dopasowanie – Opaska powinna przylegać do nadgarstka, by analizowane dane były dokładne. Nie może być również za ciężka, ponieważ stanie się utrudnieniem w trakcie ćwiczeń.
  • Jakość wykonania – To ważny parametr, zwłaszcza jeśli nosimy opaskę przez całą dobę lub wykorzystujemy ją do ciężkich treningów, podczas których skóra się poci. Smartband wykonany ze słabej jakości materiałów może powodować obtarcia w trakcie użytkowania, ale też szybko ulec zniszczeniu.
  • Parametry techniczne – To obszerny temat, który jest kwestią indywidualną np. czy smartband powinien posiadać ekran. Co ważne, zwróć uwagę, ile dni będzie trzymała bateria lub jak długi jest czas pełnego ładowania
  • Funkcjonalność – Oprócz podstawowych funkcji, najnowsze opaski sportowe wyposażone są w różnorodne funkcje mające na celu poprawę efektywności treningu. Wybierając opaskę postaw na funkcje, które rzeczywiście będą wykorzystywane np. jeśli ćwiczysz regularnie na siłowni nie potrzebujesz możliwości namierzania przebiegu trasy za pomocą GPS
  • Kompatybilność z innymi urządzeniami – Nie jest to coś nad czym jako kupujący musisz się długo zastanawiać. Niestety, jeśli nie weźmiesz jej pod uwagę, nie połączysz opaski sportowej z urządzeniem, na którym informacje miałyby być przeglądane. Sprawdź możliwość połączenia opaski np. ze smartfonem.

2 Replies to “Na co zwrócić uwagę przy zakupie opaski sportowej?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *