Kroje strojów kąpielowych dla aktywnych kobiet

Większość katalogów i reklam, prezentujących stroje kąpielowe, pokazuje półnagie kobiety ubrane w skąpe kostiumy. A co, jeśli jesteś aktywną kobietą i potrzebujesz mieć w swojej szafie dobrze dopasowany strój kąpielowy? Co, jeśli nie lubisz różu, falbanek i zbędnych zdobień? Właśnie dla takich kobiet tworzone są sportowe stroje kąpielowe albo stroje stylizowane na sportowe. Nie dla każdej kobiety leżenie na leżaku i opalanie się jest idealną formą odpoczynku na plaży. Oferta sportowych kostiumów kąpielowych dedykowana jest dla kobiet kochających aktywność: pływanie, nurkowanie, surfing lub siatkówkę plażową. Warto wiedzieć, gdzie kupić strój kąpielowy przeznaczony do wodnych aktywności. Najlepiej w tym celu odwiedzić dobrze wyposażony sklep sportowy i przymierzyć wybrany model. Może się bowiem okazać, że stroje sportowe różnych producentów różnią się od siebie rozmiarówką.

Jaki powinien być strój kąpielowy dla aktywnej kobiety?

Sportowy strój kąpielowy powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Jeśli chodzi o krój to w cenie jest zdecydowanie prostota – brak ozdób czy niepotrzebnych wycięć, które nie tylko rozpraszają wzrok, ale mogą wpływać na wyniki np. czas w zawodach pływackich. Materiał musi być nie tylko elastyczny, ale też wytrzymały, szybkoschnący i odporny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promienie słoneczne czy chlor. Na co jeszcze zwrócić uwagę? 

  • Dopasowanie do sylwetki – Strój sportowy powinien być maksymalnie przylegający do ciała. Powinien tworzyć wrażenie drugiej skóry, nie ściągać się i nie zsuwać podczas ruchu. Dodatkowo przyleganie zapewnia opływowość i w przypadku startów na zawodach pływackich może realnie wpływać na osiągnięcia zawodnika.
  • Krój – Wybierając sportowy strój sportowy należy zwrócić uwagę na krój. Sprawdzając jaki strój kąpielowy do dużego biustu będzie najlepszy należy postawić na wszyty stanik trzymający mocno biust (w strojach sportowych będzie on miał najczęściej formę topu) i grubsze ramiączka, dzięki którym strój nie będzie się przesuwał. Dla miłośniczek siatkówki plażowej zdecydowanie lepszym wyborem będzie strój kąpielowy z dołem w kroju spodenek niż mocno wyciętych fig.

Różnorodne kroje kostiumów sportowych sprawiają, że każda aktywna kobieta znajdzie coś dla siebie. Co warto wiedzieć? Na przykład to, jak dobrać strój kąpielowy do figury, by był nie tylko funkcjonalny i dopasowany, ale też kobiecy! 

Kroje strojów kąpielowych wspierające Twoją aktywność!

Sportowe stroje kąpielowe nie muszą mieć jedynie klasycznej formy, którą większość z nas kojarzy sprzed lat. W przypadku aktywności na plaży, nad jeziorem lub na pływalni doskonale sprawdzą się zarówno stroje dwu jak i jednoczęściowe. 

  • Dwuczęściowy strój kąpielowy – Przypomina klasyczny kostium, ale charakteryzuje się zastosowaniem funkcjonalnych materiałów. Może mieć dół w kształcie klasycznych majtek kąpielowych lub spodenek. Góra przypomina bikini, ale częściej jest mocniej zabudowana np. jak w przypadku strojów stworzonych do surfingu.
  • Jednoczęściowy strój kąpielowy – Najczęściej ma formę klasycznego stroju kąpielowego, ale oczywiście dozwolone są wszelkie wariacje np. dłuższe nogawki, rękawy czy strój ze stójką na dekolcie.

Jeśli zastanawiasz się, jaki strój kąpielowy do wystającego brzuszka to zdecydowanie najlepszy będzie to strój jednoczęściowy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *