Treningi na siłowni są doskonałym sposobem na to, aby wysmuklić i wyrzeźbić ciało. Niestety wiążą się również z wieloma niedogodnościami, które skutecznie mogą powstrzymywać nas przed zmianą stylu życia. Często mamy problemy z dotarciem do siłowni w mieście, zwłaszcza gdy mieszkamy w miejscu oddalonym od centrum. Dodatkowo uciążliwe mogą być koszta, jakie musimy ponosić w związku z dojazdem. Nie każdy preferuje ćwiczenie wśród obcych osób. Niektórzy zdecydowanie wolą samotny trening „bez widowni”, gdyż mogą bardziej skupić się i przyłożyć do techniki. W takiej sytuacji warto pomyśleć o stworzeniu małej siłowni w mieszkaniu. Jaki sprzęt treningowy warto mieć w domu?

Trening w domu a sprzęt — dlaczego warto?

Tworząc własną siłownię domową, możemy zapewnić sobie większy komfort podczas ćwiczeń. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które wolą samotne treningi, a także dla tych, którzy chcą zaoszczędzić środki i czas, które przeznaczają na dojazdy na siłownię. Kupując sprzęt treningowy do domu, możemy także umożliwić trening całej naszej rodzinie lub znajomym. Jest to także świetna metoda na urozmaicenie aktywności bez zbędnych przeszkód. Dzięki temu efekty sportowe będą uzyskiwane przez nas szybciej, a same treningi nie będą nas nudzić. 

Jaki sprzęt sportowy do domu kupić?

Wybierając urządzenia do naszej domowej siłowni, warto wziąć pod uwagę cel, jaki chcemy uzyskać. Inaczej przedstawiają się bowiem potrzeby osób, które chcą szybko schudnąć, a zupełnie inaczej tych, którzy stawiają na podtrzymanie kondycji czy też chwilową zamianę aktywności z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. 

Rower stacjonarny 

Rower treningowy jest podstawowym sprzętem, po który sięgają osoby początkujące. Doskonale nadaje się, gdy rozpoczynamy swoją przygodę z aktywnością i chcemy przyzwyczaić się do regularnych ćwiczeń. Rower stacjonarny doskonale sprawdza się także w sytuacji, gdy chcemy wzmocnić efekty naszych treningów. Możemy wykorzystywać go zarówno jako główny przyrząd sportowy, jak i dodatkowy element wspomagający inne ćwiczenia. Jeżdżąc na rowerku zapewniamy pracę mięśni całego ciała, dzięki temu spalamy tłuszcz z każdej partii. Wiele osób rozpoczynających odchudzanie na rowerze stacjonarnym, chwali sobie jego działanie i otrzymane rezultaty. 

Orbitrek 

Orbitrek jest urządzeniem o wszechstronnym działaniu. Możemy stosować go zarówno w celu wzmocnienia mięśni, jak i spalenia tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, ćwiczenia na takim przyrządzie nie obciążają naszych stawów, dlatego doskonale nadaje się on dla osób narażonych na kontuzje oraz z nadwagą. W czasie treningu intensywnie ćwiczymy mięśnie rąk, nóg, brzucha i pośladków. Dzięki temu możemy wysmuklić sylwetkę, poprawić naszą kondycję, spalić tłuszcz, pozbyć się cellulitu oraz wzmocnić mięśnie. 

Bieżnia 

Bieżnia jest równie często wybieranym sprzętem do domu, jak rowerek stacjonarny. Bieganie to doskonały sposób na zrzucenie kilogramów, jednak nie zawsze warunki pozwalają na aktywność na zewnątrz. Nowoczesne bieżnie wyposażone są w wiele różnorodnych funkcji, takich jak pulsometr, tempo biegu, spalane kalorie, przebyte kilometry, a także różnorodne typy biegów np. bieg pod górkę. 

Stepper

Stepper pozwala na wyszczuplenie dolnych partii ciała z naciskiem na uda, łydki i pośladki. Możemy również poprawić dzięki niemu naszą kondycję i wydolność bez wychodzenia z domu. Bardzo często stosowany jest przez osoby przygotowujące się do sezonu rowerowego i miłośników wycieczek górskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *