Dlaczego warto zacząć ćwiczyć z hula hop?

Hula hop kojarzy się z zabawą dla małych dziewczynek, aniżeli ćwiczeniami fitness, ale to błąd! Hula hop to bardzo dobry sposób na wyszczuplenie talii i wypracowanie mięśni brzucha. I to wszystko w formie zabawy! Z hula hop można korzystać podczas słuchania muzyki albo oglądania serialu. Czas leci, a nasza sylwetka intensywnie się poprawia!

Dlaczego warto kupić hula hop?

Taki sprzęt do ćwiczeń nie zabiera dużo miejsca, zwłaszcza, jeśli wybierzemy model z Decathlon, który jest składany! Każdy również znajdzie odrobinę miejsca w swoim domu, żeby nim zakręcić. W słoneczne dni, jeśli mamy taką możliwość, można wyjść na ogród, żeby ćwiczyć brzuch i cieszyć się ładną pogodą, kręcąc kołem.
Hula hop nie hałasuje, o ile nam regularnie nie spada, dlatego pozwala to na wiele dodatkowych możliwości! Możemy rozmawiać przez telefon, oglądać telewizję albo słuchać muzyki, a do tego śpiewać i tańczyć, razem z poruszającym się hula hop. Argument braku hałasu może przemawiać również do mam, których dziecko śpi w pokoju obok.
Koło do kręcenia w talii może być treningiem podstawowym, uzupełniającym albo relaksującym, dlatego jest dobry dla każdego, na każdy stopień zaawansowania.

Jak schudnąć bezpośrednio z brzucha? Użyj hula hop!

Wiele osób twierdzi, że nie da się schudnąć miejscowo, a brzuch można robić tylko w kuchni. Ale wygląda na to, że zapomniano o tak świetnym sprzęcie jak hula hop. Kręcenie nim w talii sprawia, że przez cały czas trwania ćwiczenia, mięśnie brzucha pracują! Brzuch, który będzie napinany codziennie po 30 minut zacznie palić tkankę tłuszczową, a talia zacznie tracić centymetry!

Jakie hula hop wybrać?

Na rynku znajduje się wiele możliwości wyboru koła hula hop. Zdecydowanie musimy zapomnieć o lekkiej, plastikowej wersji, którą znamy z placu zabaw. Brzuch będziemy ćwiczyć tylko, jeśli wybierzemy cięższe koła fitness. Dla osób zaawansowanych, zalecane jest hula hop z wypustkami, które potęgują i przyspieszają efekty kręcenia kołem. Warto jednak wiedzieć, że takie koło może powodować ból. W takim przypadku należy zawsze przerwać ćwiczenia i wrócić do zwykłego hula hop.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *